Polyvinylchlorid zabraňuje průvanu v hale

Přemýšlíte stále nad problémem, jak zabránit větrání skladu nebo výrobních hal? Vytápění je velice nákladnou položkou, průvan je tedy marná investice. Řešením, jak nadobro s tímto problémem zatočit, je pořízení pvc závěsů.

pvc závěsy

PVC závěsy jinak řečeno také lamelové clony jsou důmyslným, a hlavně jednoduchým řešením, které napomáhá uzavření různých otvorů. Jedná se o takové hybridní dveře, protože otvor sice uzavřou, je možné stále poměrně snadno projít, či projet. Díky průhledné barvě jsou navíc bezpečné, vždy vidíte, co se děje na druhé straně. Tyto pvc závěsy lze hledat také pod názvy:

  • protiprůvanové závěsy,
  • tepelněizolační clony,
  • plastové závěsy.

Konstrukce lamelových clon a jejich druhy

Tyto clony jsou vyrobeny z pevného, a hlavně průhledného plastu, který je měkčený PVC. Jednotlivé lamely mají variabilní délku, kterou je možné libovolně nastavit, a navíc mají zakulacený okraj. Na trhu najdeme několik řešení, které jsou vhodné pro různé použití:

Posuvné clony

Použití je určeno pro provozy s nadměrným pohybem osob nežli manipulační techniky. Nejsou totiž konstrukčně uzpůsobeny průjezdu techniky, mohlo by dojít ke zničení pojezdových kolejnic. Posuvné závěsy se pohybují prostřednicím kolejnic, zákazník si může vybrat, zda je umístit nad otvor nebo dovnitř otvoru. Limitující je výška instalace maximálně do 5 m.

Shrnovací clony

Tato clona je stejně jako posuvná varianta určena pro průchody osob. Pokud je potřeba projet s technikou, clonu je možné jednoduše shrnout na bok. Stejně tak je možné ji mít shrnutou po většinu roku, kdy se v hale netopí. Nejsou určeny pro průjezd, protože při zavřené poloze hrozí poškození pojezdového mechanismu. Tento typ clon můžete najít zejména v auto myčkách. Instalace do výšky 3,5 m.

pvc závěsy

Předsazené clony

V ojedinělých případech je možné použít předsazené závěsy. Jejich výhoda spočívá ve speciální pomocné konstrukci, která je ukotvena ke stěně pomocí konzol. Až na tuto konstrukci jsou na závěr instalovány jednotlivé pruhy pvc, tedy clony.

Hledáte-li kvalitní pvc závěsy, najdete je jedině u společnosti Spedos, která kromě tohoto sortimentu nabízí projekci, montáž a servis průmyslových vrat, personálních vstupů, požárních uzávěrů a nakládacích můstků.